Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Eesti Taimekasvatuse Instituudi universaalhall saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 7. oktoobril peeti sarikapidu ja eemaldati sarikapärg loodavalt Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) universaalhallilt, mis valmib 2023. aasta kevadel.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi universaalhall rajatakse sordiaretuskatsete saagiproovide kuivatamiseks, sorteerimiseks, ladustamiseks ja masinate hoiustamiseks. Valmiv viilhall koos kaasaegse katsetehnikaga kiirendab oluliselt ETKI sordiaretuse teadustööd.

Maaeluminister Urmas Kruuse näeb, et universaalhalli ehitamine aitab teadlastel efektiivsemalt oma tööd teha ja samal ajal tagab kõrgema toidujulgeoleku kogu riigis. „Mida paremad on teadlaste tingimused, seda kiiremini suudavad nad aretada meie kliimale sobivaid sorte. Vastupidavamad sordid annavad kindluse, et saame igal aastal oma põllult võimalikult suure saagi,“ põhjendas Kruuse universaalhalli tähtsust.

ETKI direktor Andre Veskioja on väga rahul ehitajate tööga ja on tänulik, et ehitus on ajagraafikus. „Viilahallis hakkavad paiknema uued kuivatid, mis kiirendavad sordiaretuse protsessi. Uued ja paremad sordid on üheks võimaluseks roheleppe eesmärkide täitmiseks,“ sõnas Veskioja rahulolevalt.

„Oleme Eesti Taimekasvatuse Instituudiga teinud viimastel aastatel palju koostööd. Koos on rajatud Jõgevale ETKI aretuskeskus, hiljuti renoveerisime ja sisustasime laborihoone. On siiras rõõm iga järgmise etapi täitumise üle, sest ainult nii jõuame eesmärgini lähemale, kus kaasaegsed hooned pakuvad vajalikku töökeskkonda oluliseks teadustööks,“ ütles Riigi Kinnisvara projektidirektor Indrek Henk.

Universaalhalli suletud netopind on 2498 m2. Ehituslepingu üldmaksumus on ligikaudu 2,4 miljonit, millele lisandub käibemaks. Halli on projekteerinud Boa OÜ, arhitektideks on Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets ja Maiu Uusmaa. Ehitaja on Nordecon Betoon OÜ ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

ETKI hoonete kompleksi Jõgevale on tulevikus plaanis ehitada veel aretuskeskus II ja ka uus peahoone. Aretuskeskusesse tulevad laboratooriumid, tööruumid köögiviljade ja heintaimede aretajatele ning agrotehnoloogia osakonna töötajatele. Peahoonesse plaanitakse erinevad tööruumid ning rekonstrueeritakse ka tänaseks vananenud kasvuhooned. ​​​​​​​

​​​​​​​

ETKI
Pressiteade

Samal teemal

Kõik uudised