Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

‘Jõgeva kollane’ läks Tartusse!

ÜRO Peaassamblee on kuulutanud 2021. aasta rahvusvaheliseks puu- ja köögivilja-aastaks, eesmärgiks on tõsta teadlikkust puu- ja köögiviljade kasulikkusest meie toidulaual. Maaeluministeerium on teinud üleskutse kasvatada osa oma toitu ise. 

Koostöös Tartu linna ja Kureeritud elurikkusega on nüüd Tartu kesklinnas kaks kartulipeenart. Toidu kasvatamiseks ei ole vaja mingeid spetsiaalseid tingimusi, vaid piisab mõnest tööriistast ning ettevõtlikkusest.

ETKI teadur Terje Tähtjärv valis peenardesse 10 kartulisorti, mis hakkavad pakkuma linlastele silmailu. Valikus on vaid Eestis aretatud sordid: 'Maret', 'Piret', 'Reet', 'Anti', 'Ants', 'Ando', 'Teele', 'Tiina', 'Sarme' ja loomulikult ei puudu ka legendaarne 'Jõgeva kollane'.

Kasutatud agrotehnoloogia oli lihtne:  mugulate maha panemiseks kasutatati labidat ja niisukuse sidumiseks ning kasvurammu suurendamiseks lisatakse külvimulda maheviljeluses kasutatavat väetist ”Must Pärl”.

Saagikoristus on planeeritud augusti lõppu või septembri algusesse. Pärast kartulivõttu kaunistavad peenraid vahekultuurid, mis esialgu pakuvad silmailu, kuid kevadeks rikastavad tõhusalt mulda.

Vaata ka Aktuaalse Kaamera uudist.

ETKI

Samal teemal

Kõik uudised