Juulikuu keskmine õhutemperatuur oli 17.5°C. Too kliimanormist ei erinenudki. Sademeid jagus kuu peale 52mm, jäädes kliimanormist 13mm võrra vähemaks kui pikaajaline keskmine sademete hulk (65mm).
Kuu kõige soojem päev oli 2. juulil, mil ööpäevane keskmine õhutemperatuur küündis oli 23.55°C-ni. Pärast seda jätsid kõrgemad õhutemperatuurid taimed mõneks ajaks rahule, et 22. juulil taas üllatada 22.17°C-ga.
Juuli kõige kõrgem temperatuur oli kuu teisel päeval, kui kraadiklaas tegi teisel katsel tubli soorituse 29.5°C näol (joonis 2). Edasised katsed kuu kõrgemat temperatuuri rünnata luhtusid. Olgugi, et 22. juuli parim katse ohustas varasemat tippmarki, kuid jäädes siiski 29.3°C. Seega jäi napilt võitjaks 2. juuli.
Talinisu taimiku keskmised temperatuurid olid mõneti kõrgemad kui rohumaal. Kõrgemaid temperatuure võib põhjendada tõsiasjaga, et Juunis ülesse soojenenud maapind "toitis" soojuskiirgusega mulla kohal õhuvooge. Selle väite ilmestamiseks on nähtav joonisel 3, kuidas üle poole kuu on mullatemperatuur (h 0) kõrgem, kui selle kohal olevate õhuvoogude temperatuurid.
Sellised temperatuurikäigud lõid ideaalsed tingimused mulla pindmise kihi (10cm) läbikuivamisele nii taliteraviljal, rohumaal ja suviteraviljadel. Kiire kuivamise tõttu tekkisid mullapinda praod. Taoline iseäralik olukord passis enam taliteraviljadele, sest nende lopsakas biomass kattis paremini mullapinda mistõttu ka väiksem aurumise intensiivsus ja seetõttu suurem veetagavara mullaprofiili alumistes kihtides.
Suviodra põllul oli nähtuv, et mulla pindmine kiht kuivas kuu esimeses dekaadis praktiliselt läbi (joonis 5). Keerulisse olukorda tõi leevendust 12. juuli 14mm sademeid, tänu millele mulla veevaru taastus. Kuu alguses oli oder kasvufaasilt loomisel, siis kuu lõpuks oli oder jõudnud peaaegu teraküpsuseni. Kõrresõlmede kolletumisel on odra koristusaeg hinnanguliselt järgmisel nädalal.
Talinisu oli juuli lõpuks vahaküps Mullaniiskuse osas oli pindmise kihi mullaniiskuse tase kriitiline kuni 13-nda juulini. Edasine sademete toel leevendus.