Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Köögiviljade kasvatamise projekt Koeru Keskkoolis

1.novembrist algab uus projekt Koeru Keskkooliga, mille eesmärk on suurendada kogu kooliastme loodusringide ja teiste asjast huvitatud õpilaste teadlikkust ringmajandusest, keskkonnahoiust ja köögiviljade kasvatamisest rohetehnoloogiliste ja maheviljeluse võtetega. Projekti on kaasatud tegevuste juhendamiseks ETKI teadurid.

Projekt suurendab õpilaste teadlikkust ringmajandusest kasutades toidujäätmete sorteerimist, komposteerimist ja köögiviljade kasvatamist kasvuhoones ja peenrakastides, mille saak jõuab omakorda õpilaste toidulauale. Lisaks koolis toimuvatele õpperingidele saavad õpilased ETKI teadurite ja agronoomide juhendamisel praktilised ja teoreetilised teadmised, kuidas kasvatada mahedat ja täisväärtuslikku köögivilja. 18 kuu jooksul korraldatakse kevadel ja sügisel juhendatud tegevused ja koolitused, mille käigus äratakse lastes varakult huvi taimekasvatuse teadusliku poole vastu. Projekti käigus külastavad õpilased ETKI katseid ja saavad osaleda teadurite igapäevases töös.

Projektiga antakse teoreetilised ja praktilised teadmised, kuidas kasvatada mahepõllumajanduslikult kodustes tingimustes köögivilju:

  • kuidas toimub taimede ettekasvatus seemnest;
  • kuidas toimub kasvuaegne hooldus (väetamine, lõikamine,tõrje);
  • kuidas kõke seda teha võimalikult keskkonda ja kõiki ressursse säästvalt.

Taimi kasvatakse kastides ja kasvuhoones: juhendatakse, kuidas ette valmistada muld kasutades komposti ja sõnnikut, kuna istutada sinna taimed. Kasutatakse kohalike sorte või Eesti tingimustes kohastunud sorte. Väetatakse kohaliku orgaanilise väetisega. Kasutades külvikordi, väheneb väetiste ja uue mulla kasutamise vajadus.

Projekt toimub Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusmeetmest: Rohetehnoloogia ettevõtluse arendamise programmide ja üldhariduskoolide õpilaste teadlikkuse suurendamise projektide toetus.

Toetab Eesti riik.

Projektid

Samal teemal

Kõik uudised