Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Maaeluministeerium tunnustas Pille Ardelit kuldse teenetemärgiga

Maaeluminister Urmas Kruuse ja kantsler Tiina Saron andsid 23. veebruaril Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 104. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse, maaelu ja toidutootmise edendajatele üle 5 kuldset ja 15 hõbedast ministeeriumi teenetemärki.

ETKI asedirektor Pille Ardelit tunnustati kuldse teenetemärgiga.

Pille Ardel on töötanud Eesti põllumajanduse heaks ligi 40 aastat. Ta on panustanud lugematuid tunde juurutamaks  EL sordikaitse regulatsioone Eestis. Tema eestvedamisel on loodud Eestis toimiv sordikaitse süsteem ja valdkonna seadusloome.

Pille on Jõgeval töötanud alates 2010. aastast asedirektorina. Tal on olnud läbi aastate oluline roll ja panus seemnekasvatuse populariseerimisel. Pille seisab  hea ETKI-s aretatud sortide seemnekasvatuse jätkumise eest Eestis ja välisriikides. Igapäevaselt seisab Eestis põllumajanduse jätkusuutlikuse ja konkurentsivõimelisuse eest. Jooksvalt on jätkunu pidev tegevus seemnekasvatusega seotud seadusandluse ja arengukavade väljatöötamisel.

Pille on Seemneliidu eestvedajana koostöös sektorit reguleerivate organisatsioonidega jõudnud paljude uuenduslike lahenduste meetoditeni, mille tulemusena on pidevalt kasvanud sertifitseeritud seemne tootmise põllumaade hulk Eestis. Pille teeb pidevat koostööd Eestis, Baltimaades ja Soomes erinevate põllumehi ühendavate organisatsioonidega.

Kolleegid ja koostööpartnerid erinevatest organisatsioonidest hindavad Pille tööalaselt kui laia silmaringiga, suure analüüsivõimega, innovaatilist ning väga põhjalikku ja järjekindlat töötajat.

Inimesena austatakse Pillet tema tolerantsuse, abivalmiduse, sõbralikkuse ja vastutulelikkuse eest.

Pille, oleme sinu üle väga uhked!

ETKI
Pressiteade

Samal teemal

Kõik uudised