Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Taimekahjustajate monitooringut viiakse läbi MAK 2014-2020 meetme “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” taimekasvatuse valdkonna raames, toetab Euroopa Liit.

Taimekahjustajate monitooring

Taimekahjustajate monitooringu eesmärk on koguda infot tähtsamate taimehaiguste ja kahjurite esinemisest. Vaatlusi teostatakse Eesti erinevates piirkondades igal nädalal maist juulini ning kogutud informatsioon kuvatakse interaktiivsete kaartidena. Kaardil näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad ning täpsem informatsioon kultuuri, sordi, agrotehnika ja eelvilja kohta. Teadmine taimekahjustajate levikust võimaldab tõrjetööde õigeaegset alustamist, suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist.

Pille	Sooväli

Pille Sooväli

Vanemteadur, taimekaitse osakonna juhataja

pille.soovali@etki.ee Vaata lähemalt
2022. a monitooringu tulemused

Monitoori oma põldu!

Lisaks monitooringule on põllumajandustootjatel võimalik saada konkreetsele põllule  professionaalne soovitus tõrjevahendite kohta  veebirakendus tase.etki.ee abil.  Sisestatud andmete põhjal genereeritakse just vajalik tõrjevahendite info.

Soovitame teil end registreerida kasutajaks, siis leiate alati genereeritud soovitused ühest kohast.

Vaata lisaks käsiraamatut “Põllukultuuride kahjustajad ja nende tõrje”.

Kasuta rakendust

Ole monitooringu tulemustega kursis!

Kui soovid olla montitooringu tulemustega eriti operatiivslet kursis, siis liitu WhatsAppi grupiga või/ja telli teavitused mobiiltelefoni sõnumina.

Liitu WhatsAppi grupiga siin.

Monitooringu tulemuste uuendused

Integreeritud taimekaitse suunised

Integreeritud taimekaitse on keskkonda säästev ja ökoloogiliselt puhast toodangut tagav erinevate taimekahjustajate tõrjemeetmete (nt mehhaaniliste, keemiliste, bioloogiliste) oskuslikult seostatud kasutamine, mis tagab taimekahjustajate leviku piiramise majanduslikult põhjendatud läveni. Enamlevinud põllukultuuride integreeritud taimekaitse juhendid on koostanud Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadurid vastavalt Euroopa ja Vahemeremaade Taimekaitseorganisatsiooni EPPO standarditele ja Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivile 2009/128/EÜ Pestitsiidide säästlikust kasutamisest.

Vaata lähemalt

Enamlevinud kahjurid

Taimekaitsevahendid

Monitooringuga kaetud põllukultuuridele  lubatud taimekaitsevahenditega on võimalik tutvuda Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehel.

Vaata lähemalt