Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Ootamatult on lahkunud ETKI asedirektor Pille Ardel

Teatame sügava kurbusega Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) asedirektori Pille Ardeli ootamatust lahkumisest.

Alles teisipäeval andis ta teada, et võtab aja  ja naaseb tööle paari nädala jooksul. Eile 20. aprillil lahkus Pille Ardel meie seast jäädavalt.

Pille Ardel panustas  Eesti põllumajanduse arengu heaks ligi 40 aastat. Ta töötas järjepidevalt selle nimel, et juurutada EL sordikaitse regulatsioonid Eestis. Tema algatusel loodi Eestis toimiv sordikaitse süsteem ja valdkonna seadusloome.

Pille tuli ETKI-sse asedirektoriks 2010. aastal. Läbi aja oli tema üheks oluliseks ülesandeks seemnekasvatuse edendamine Eestis. Ta tegeles ETKI-s aretatud sortide seemnekasvatuse järjepidevuse eest Eestis ja välisriikides. Igapäevaselt panustas ta Eestis põllumajanduse kestlikkusse ja konkurentsivõimelisusse. Jooksvalt tegeles Pille seemnekasvatusega seotud seadusandluse ja arengukavade väljatöötamisega.

Pille oli Seemneliidu asutaja ja eestvedaja. Koostöös sektorit reguleerivate organisatsioonidega jõuti paljude uuenduslike lahendusteni, mille tulemusena on pidevalt kasvanud sertifitseeritud seemne tootmise põllumaade hulk Eestis. Pille tegi tulemusrikast koostööd Eestis, Baltimaades ja Soomes erinevate põllumehi ühendavate organisatsioonidega.

Pille põhjalikud teadmised ja toimetamised olid hinnatud nii ETKI-s kui kogu sektoris. Maaeluministeerium tunnustas teda selle aasta veebruaris kuldse teenetemärgiga.

Lahkunud on kolleeg, kes oli laia silmaringiga, suure analüüsivõimega ja põhjalik ning järjekindel. Pillet austati tema tolerantsuse, abivalmiduse, sõbralikkuse ja vastutulelikkuse eest.

Avaldame kaastunnet perekonnale ja oleme leinas koos nendega.

ETKI

Samal teemal

Kõik uudised