Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Põld ei ole kihutamiseks

Mõnusad talvised ilmad ahvatlevad inimesi viibima värskes õhus, mis on igati tervitatav, kuid kahjuks kaasnevad sellega ka probleemid.

Põlluharijatele valmistavad suurt peavalu ATV-de, maasturite ja lumesaanidega kihutajad, kellele avar lumeväli mõjub kutsuvalt – võimalus on ennast unustavalt kihutada ja oma oskusi proovile panna. Põldudele tekitatud kahju võib olla ulatuslik.

Võib tunduda, et paks ja kohev lumevaip kaitseb hoolega talvituvat orast, kuid kevadel lume sulades tekib ratta- ja saanijälgedesse lumekoorik. Taimed, mis on kooriku all võivad hävineda, paremal juhul saavad kahjustada, kuid saagikus kannatab kindlasti.

Kui lumel kihutajad juhtuvad Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) katsepõllule, siis ei ole küsimus enam vaid ainult saagikuses, vaid võib juhtuda, et hävitatakse aastate pikkune teadustöö.

Vältida tuleks ka nendel põldudel sõitmist, kuhu ei ole sügiskülvi tehtud. Mida vähem häiritakse kasvupinnast, seda ühtlasemad on kasvuolud kevadel.

Mootorsõidukitega sõitmist koordineerib liiklusseadus, mille kohaselt peab maasikul sõitmiseks olema maaomaniku või -haldaja luba. Maastikusõidukid peavad liiklema nii, et keskkonnale ja maavaldajale ei tekitada kahju ja tagatud peab olema ka liiklusohutus.

Loodame, et pakane hellitab meid sellel talvel taas ja kõik kiiruseihaldajad erinevate mootorsõidukitega saavad nautida kihutamist Kuremaa järve jäärajal.

Rahulikku jõuluootust ja hoolivaid valikuid kõigile!

ETKI
Evelyn Vanamb

Evelyn Vanamb

10.12.2021

Samal teemal

Kõik uudised