Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Põllumajandusuuringute Keskus ja Eesti Taimekasvatuse Instituut ühinevad 1. jaanuaril 2023

Vabariigi Valitsus kinnitas maaeluministri ettepaneku korraldada 1. jaanuariks 2023. a ümber ministeeriumi hallatav riigiasutus Põllumajandusuuringute Keskus (PMK) ja ministeeriumi hallatav riigi teadus- ja arendusasutus Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI). Uus asutus kannab nime Maaelu Teadmuskeskus (METK).

Maaelu Teadmuskeskuse ülesanne on olla Eestis oma valdkonna peamine teadus- ja arendusasutus. Eesmärk on tekitada teadus-arendus kompetents, mis ühendab omavahel sordiaretuse, taimekasvatuse, mulla, agrokeemia, keskkonnaseire ning sotsiaalmajanduslike uuringute valdkonnad.

Ümberkorraldamise eesmärk on saavutada teadus- ja arendusasutuse suurem tulemuslikkus ning inimeste, katse- ja laboritehnika ning finantsvahendite tõhusam kasutus. Liidetavate asutuste struktuuriüksuste asukohad jäävad samaks.

1998. a loodud PMK (enne Taimse Materjali Kontrolli Keskus) tegevusvaldkondadeks on taimsete materjalide, väetiste, mulla, taimekahjustajate jm laboratoorsed analüüsid, põldkatsed, põllumajanduskeskkonna ja põllumajandustootjate majandustegevuse seire ja uuringud ning maaelu võrgustikutöö.

2013. a asutatud ETKI (enne Jõgeva Sordiaretuse Instituut) tegeleb põllumajanduskultuuride sordiaretuse, agrotehnoloogia, taimebiotehnoloogia ja taimekaitsealaste uuringutega.

Allikas: Vabariigi Valitsuse 18.08.2022 korraldus nr 223 “Põllumajandusuuringute Keskuse ja Eesti Taimekasvatuse Instituudi ümberkorraldamine”.

ETKI
Pressiteade

Samal teemal

Kõik uudised