Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Projektid

SoilVeg

Mullaressursi säilimise ja kasutamise parandamine maheviljeluses köögivilja kasvatamisel agro-ökoloogiliste kultuuride kasutuselevõtu abil..

Projekti idee on kasvatada ühe köögivilja saagikultuuri vahel vahekultuure, et need toetaksid mullaviljakuse säilimist, parandaksid niiskusrežiimi mullas ja aitaksid kaasa umbrohtumuse, haiguste ja kahjurite esinemise vähenemisele mahetootmises.

Eesti partneri panus

  1. Katsetada mahetootmises erinevaid vahekultuuride töötlemise viise: traditsioonilise muldaviimise kõrval ka uudset vahekultuuri muljumise ja rullimise meetodit, Uudne meetod on Eestis seni katsetamata, ka muljur-rull on Eestis veel katsetamata. Uudse meetodi eeliseks on vahekultuurist mullapinnale multšikihi moodustamine, mis tagab parema niiskusrežiimi mullas ja umbrohtude, kahjurite ning haiguste allasurumise.
  2. Tutvustada ja propageerida vahekultuuride kasvatamist ja uudset töötlemisviisi mahetootjatele. Vahekultuuri multšimise meetod on rakendatav ka laiemalt - tavatootmises.

Peamine oodatud tulemus on optimeerida ja levitada agro-ökoloogiliste kultuuride kasvatamist eesmärgiga parandada mulla kvaliteeti ja ressursside kasutamist köögiviljade mahekasvatuses.

Projektis osaleb 14 partnerit kaheksast riigist: Itaalia, Belgia, Taani, Prantsusmaa, Hispaania, Sloveenia, Läti ja Eesti

Agrotehnoloogia
Sordiaretus

Projekti info

Projekti kestvus: 2015-2018

Projekti koduleht

ETKI kontaktisik

Kalvi	Tamm

Kalvi Tamm

Koostöös loodav teadus

Kõik projektid