Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Reine Koppel kaitses edukalt doktoritööd

3. juunil kaitses Reine Koppel doktoritööd“Stability of yield and baking quality of wheat in Baltic conditions. Nisu saagi ja küpsetuskvaliteedi stabiilsus Balti regioonis“.

Doktoritöö juhendajad on dotsent Evelin Loit ja vanemteadur Mati Koppel ning oponent professor Morten Lillemo (Norwegian University of Life Sciences).

Reine Koppeli uurimustöö annab ülevaate nisu saagikuse ja kvaliteedi varieerumisest Eestis ning võib lisada sisendit kvaliteetse nisu aretuse, kasvatamise ja ekspordi edasiseks planeerimiseks. Eesti tootjad saavad jätkuvalt kasvatada stabiilselt hea kvaliteediga ning hea saagiga oma riigis aretatud sorte ja see võib maailmamajanduse ebastabiilsete perioodide korral olla põllumajanduse ja toidutootmise jaoks väga vajalik garantii. Nii keskkonna säästmiseks, tervisliku toidu tootmiseks maheviljeluse tingimustes kui ka mineraalväetiste kättesaadavuse vähenemise olukorras, aitab antud töös uuritud liblikõieliste eelviljade katse tulemus teha õigeid valikuid parema küpsetuskvaliteediga nisu kasvatamiseks.

Doktoritööga on võimalik tutvuda Eesti Maaülikooli digitaalarhiivis EMU DSpace: https://bit.ly/3H0lze9

Reine on kuues kolleeg, kes viimase kolme aasta jooksul on jõudnud doktoritöö kaitsmiseni.
Sügav kummardus!

ETKI
Teadustegevus
Evelyn Vanamb

Evelyn Vanamb

03.06.2022

Samal teemal

Kõik uudised