Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Sündmused / Kartulivõtt Tartu kesklinnas

Kartulivõtt Tartu kesklinnas

Kevadel alustatud Kureeritud Elurikkuse projekti raames pani Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI) sel suvel Tartu Uueturu pargis kasvama kartulisordid. Eesmärgiks on arendada mitmekesisemat linnaruumi ja näidata, et toidukasvatamist saab teha ka linnatingimustes käepäraste vahenditega ja kõige olulisem on eelkõige pealehakkamine.

Kartulid on võtmiseks valmis ja aeg on saagikoristuseks. 9. septembril kell 13:00 saab Kaubamaja ja Vanemuise vahelises pargis osa saada kartulivõtmisest. Mugulaid koristame kokku 50 ruutmeetrilt ja kümnelt erinevalt Eestis aretatud sordilt: ‘Maret’, ‘Piret’, Reet’, ‘Anti’, ‘Ants’, ‘Ando’, ‘Teele’, ‘Tiina’, ‘Sarme’ ja ‘Jõgeva kollane’.

Kartulikoristuse järel külvatakse peenardele vahekultuurina kaer, et järgmisel aastal taaskord kartul maha panna. Siis juba ‘Jõgeva kollase’ aretamisest mööduva 80. aastapäeva auks. Sel sügisel ülesvõetavad kartulid täidavad lisaks linnamaastiku kaunistamisele ka teaduslikku eesmärki –mõned mugulad jõuavad laborisse analüüsimiseks, et võrrelda linna- ja maatingimustes kasvanud kartuleid.

Soovijatel on võimalik küsida kartuli kasvatamisalast nõu Terje Tähtjärvelt, kes igapäevaselt tegeleb uute sortide aretamisega.

  • 09.09.2021, 13:00
  • Uueturu park, Tartu
  • tasuta