Liigu sisu juurde

Otsi lehelt

Avaleht / Uudised

Tartu lapsed võtsid linnas kartulit

Teisipäeval, 13. septembril võtsid oma lasteaia hoovis kevadel maha pandud kartulid üles Poku lasteaia lapsed ning Tartu Peetri kooli õpilased koristasid kartulisaaki kaubamaja ja Vanemuise vahelises pargis.

Sell aastal tähistatakse 80. aasta möödumist eestlaste seas armastatud kartulisordi "Jõgeva kollane" aretamisest ja Eesti Taimekasvatuse Instituut korraldas sel puhul kartuli kasvatamise aktsiooni koos enam kui 80 lasteaiaga üle Eesti. Tartus pistsid kevadel mugulad mulda 14 lasteaia lapsed. Koos Poku lastega võttis hommikul kartulit üles Tartu abilinnapea Mihkel Lees ja teiste projektis osalenud lasteaedade õpetajaid.

Pärastlõunal võtsid Kaubamaja ja Vanemuise vahelises pargis kevadel maha pandud kartuli üles Tartu Peetri kooli õpilased, kes need sealsamas ära küpsetasid ja sõid. Kesklinna haljasalale rajatud peenardele pandi koostöös Tartu 2024 Elurikkuse projektiga maha kartulit ning erinevaid kaunvilju.

Kartuliprojekti raames toimetas Eesti Taimekasvatuse Instituut kevadel igasse osalevasse lasteaeda kartulite kasvatamiseks kastid, mulla, väetise ja seemnekartuli. Suve jooksul said lapsed jälgida kartuli kasvamist ja õitsemist, taimi väetada ja hooldada. Pärast kartuli ülesvõtmist jäävad kartuli kasvatamise kastid lasteaedadesse ning on kasutatavad kasvatuskastina ka järgmistel aastatel. Üle-eestilise kartulikasvatamise aktsiooni eesmärgiks oli pakkuda lastele köögivilja kasvatamise kogemust ja rõõmu ning innustada inimesi endale rohkem köögivilju kasvatama ja kodumaist toitu tarbima.

ETKI

Samal teemal

Kõik uudised